هنگام خرید میز کنارمبلی (میز عسلی) باید به چه نکاتی دقت کنیم؟

نکاتی در زمینه خرید میز عسلی

جهت زیبایی بیشتر و هماهنگی بهتر دکوراسیون و دیزاین منزل هنگام خرید میز عسلی باید به نکاتی توجه داشته باشید تا زیبایی و هارمونی دکوراسیون منزلتان دو چندان شود.

ابعاد میز عسلی

اولین نکته هنگام خرید میز عسلی این است که به سایز میز عسلی دقت کنید. لازمه این کار در نظر گرفتن فضای قرارگیری آن پیش از انتخاب است. شما می‎توان با در نظر گرفتن فضای قرارگیری میز عسلی خود، انتخاب بهتر و با کیفیت ‎تری داشته باشید.

اشکال میز عسلی

میز عسلی دارای اشکال مختلفی نظیر دایره، مربع، مستطیل، مثلث و … است که با توجه به محل قرارگیری آن می‎توانید اقدام به انتخاب و خرید میز عسلی کنید. به طور مثال در صورت نداشتن فضای کافی می‎توانید از نوع دایره میز استفاده کنید، زیرا فضای کمتری را اشغال می‎کند و یا در صورت وجود فضایی در کنج منزل می‎توانید از نوع مربع یا مثلث استفاده کنید.

جنس میز عسلی

نکته دیگری که باید هنگام خرید میز عسلی به آن توجه کرد جنس این میز است. میز عسلی از جنس ‎های متفاوتی مانند چوب، فلز، شیشه و یا ترکیب دو جنس باهم ساخته می‎شوند. میزهای عسلی ساخته شده از جنس چوب راش و ام دی اف یکی از پرطرفدارترین متریال ‎ها در ساخت میز عسلی به شمار می‎روند. مزیتی که چوب نسبت به سایر جنس‌ها دارد، این است که در برابر زمان، بسیار مقاوم است و ظاهر زیبای خود را از دست نمی‌دهد. حتی در صورت تغییر ظاهر و قدیمی شدن یک میز عسلی فانتزی چوبی، راه‌هایی برای ترمیم مجدد آن وجود دارد. شما می‎توانید آن را متناسب با دکوراسیون منزل خود و سلیقه شخصی انتخاب نمایید.

ارتفاع میز عسلی

همچنین ارتفاع میز عسلی نکته دیگری است که هنگام خرید باید مورد توجه قرار گیرد. ارتفاع میز عسلی باید برابر یا کمتر از ارتفاع دسته مبل باشد که تقریباً برابر با ۶۳ سانتی متر می‎شود. اگر موفق به خرید میز عسلی با ارتفاع متناسب با مبلمان خود نشدید، میز عسلی کوتاه ‎تر از مبلمان خود انتخاب کنید. بالاتر بودن میز عسلی نسبت به دسته مبل علاوه بر اینکه ناخوشایند است، قرار دادن لوازم پذیرایی و استفاده از آن نیز دشوار می‎شود.

وزن میز عسلی

وزن میز عسلی نیز مورد مهمی است که باید به آن توجه شود. زیرا در هنگام جابه جایی میز عسلی در صورت کم وزن و سبک بودن میز می‎توان آن را به راحتی به مکانی دیگر انتقال داد. جابه جایی میز عسلی بیشتر در منازلی با متراژ کم و فضای کم بسیار مورد نیاز است.

محل قرار دادن میز عسلی

باید این مورد را نیز در نظر بگیرید که در صورت خرید میز عسلی و قرار دادن آن در فضایی پر رفت و آمد نباید میزی با لبه های تیز انتخاب کنید. چرا که ممکن است هنگام عبور و مرور علی ‎الخصوص برای کودکان خطرناک بوده و به آن‌ها آسیب برساند. سعی کنید برای این فضاها از میز عسلی با لبه های گرد و دایره ‎ای استفاده کنید.

میز عسلی یکی از پرکاربردترین میزها در منزل است. مدل میز عسلی بستگی به دکوراسیون منزل شما دارد. در این مقاله سعی کردیم برای خرید میز عسلی راهکارهایی را به شما ارائه دهیم.

در دکوراسیون داخلی منزل فاکتورهای مختلفی نقش دارند تا فضایی دلنشین و زیبا به وجود بیاورند که با انتخاب درست آن‌ها می‎توان زیبایی منزل  و دکوراسیون آن را دو چندان نمود. یکی از این فاکتورها، مدل‎ها و انواع میز عسلی است که تکمیل کننده مبلمان و دیزاین دکوراسیون فضای منزل و پذیرایی به شمار می‎رود.